DARMOWA DOSTAWA NA WSZYSTKO! POZNAJ SZCZEGÓŁY >>> link
2023-03-29

Szafki na buty do przedpokoju - przegląd i pomocne podsumowanie

Pierwsze wrażenie zawsze jest kluczowe, a przedpokój to wizytówka każdego mieszkania. Powinno więc być estetyczne, ale widok plątających się po podłodze butów niewiele ma wspólnego z ładem i porządkiem. Odpowiedzią staje się szafka na buty do przedpokoju - praktyczny mebel rozwiązujący cały problem.

Szafka na buty - obowiązkowy element przedpokoju

Jeżeli wydaje Ci się, że wcale nie potrzebujesz nowej szafki na buty, to zastanów się ile razy zaskoczyło Cię, “odkrycie”, jakiejś pary zmagazynowanej i zapomnianej w pudełku gdzieś na dnie szafy. Odpowiednio zaprojektowana i dobrze dobrana szafka na buty do przedpokoju ułatwi Twoje życie. Zobacz propozycję modnych szafek na buty w sklepie ONEMARKET, a przekonasz się, że funkcjonalna szafka nie tylko potrafi uporać się z bałaganem, dyskretnie przechowuje to, co nie powinno znajdować się w zasięgu wzroku, ale też ładnie dopełnia aranżacji przedpokoju.

Model zależy od przestrzeni

Jeżeli nie posiadasz przestronnej garderoby z osobno wydzielonym miejscem na obuwie, idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest specjalna szafka na buty do przedpokoju, w której główną rolę odgrywają półki. Wybór konkretnej szafki zależy od dostępnego miejsca. Do małego przedpokoju przeznaczone są smukłe, wysokie szafki na buty w formie kolumienek. Na taką szafkę łatwo znaleźć miejsce nawet w niewielkim pomieszczeniu. Szafka na buty do przedpokoju o większej powierzchni, może być zaprojektowana w formie poziomej, która dodatkowo może odgrywać rolę miękkiego siedziska. Dzięki temu nie musisz kupować dodatkowego krzesła lub ławki dla ułatwienia ubierania butów.

Czarna szafka na buty Dancan Yoko

Jak wybierać?

Jeżeli mówimy o przemyślanym wykorzystaniu miejsca funkcjonalna szafka na buty do przedpokoju potrafi rozwiązać nasz problem. Na logikę może się wydawać, że najbardziej pojemne szafki to te głębokie i z wysokimi półkami, ale nie wtedy, gdy przychodzi do schowania obuwia. W szafkach na buty nie chodzi o wysokość i głębokość półek i szuflad. Istotną jednak sprawą jest to jaki rodzaj obuwia, będziemy przechowywać w szafce. Wysokie kozaki, martensy, buty trekkingowe czy szpilki wymagają odpowiedniej przestrzeni. Dlatego warto dokładnie sprawdzić wymiary oraz to, do jakiego rodzaju obuwia szafka jest przystosowana. Tu musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednią konstrukcję. Wąska szafka na buty do przedpokoju może zmieścić o wiele więcej par, niż wielka szafa, o ile tylko została zaprojektowana właśnie w tym celu. W szafkach na buty szuflady często montowane są pod kątem, a taki układ pozwala zwiększyć liczbę przechowywanych butów.

Praktyczna i ozdobna

Szafki na buty do przedpokoju najprościej można podzielić na dwa funkcjonalne warianty. Pierwsze to wysokie, mało zajmujące miejsca, szafki stojące, drugie to te niższe, oba rodzaje mogą być wyposażone w szufladę na drobiazgi (rękawiczki, klucze, okulary przeciwsłoneczne itd.). Niższe szafki pokryte miękkim siedziskiem, zapewniające wygodę podczas zakładania obuwia. Takie modele oprócz otwartych półek, często posiadają także wygodne, wysuwane szuflady. Zobacz ofertę sklepu ONEMARKET.
Dobrze dobrana szafka na buty do przedpokoju powinna pasować do wystroju wnętrza. Najlepiej sprawdzają się szafki w jasnych kolorach, które są lżejsze optycznie. Wszystko jednak zależy od pozostałych mebli, bowiem szafka powinna pasować zarówno do stylu szafy, jak i pozostałych akcesoriów w przedpokoju.

Biała szafka na buty Skandica Merlin
pixel