• icon
    14 dni na zwrot
  • icon
    Darmowa dostawa na wszystko
  • icon
    Szybka wysyłka (nawet w 48h)
  • icon
    Profesjonalne doradztwo
  • 22 599 40 68
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-04-29

Navy blue – granat – emanuje powagą oraz swoistą stabilnością

Coraz częściej i śmielej wykorzystuje się kolor granatowy, aby stworzyć aranżację o unikalnym charakterze – luksusowym, glamour lub klasycznym. Rozwiązań jest wiele, klienci mają do wyboru granatowe fotele, sofy, komody, przeróżne dekoracje, a nawet granatowe ściany.
Granat to chłód, neutralność, ale też nastrojowość, elegancja i szyk. Charakter aranżacji z granatem w roli głównej będzie zależał od innych zastosowanych kolorów, wzorów i tekstur. Jednak barwa ta uchodzi za kolor trudny, wymaga umiaru, rozwagi, aby nie zdominowała i nie przytłoczyła wystroju.

Dla kogo kolor granatowy?

Navy blue to barwa dyscyplinująca, porządkująca myśli, barwa mądrości i nauki. W pomieszczeniach sprzyja podejmowaniu ważnych decyzji. Idealny kolor dla osób niezależnych, o zdolnościach przywódczych, stawiających się w roli autorytetu.

Z jakimi kolorami łączyć granat?

Navy blue w zestawieniu z żywymi zieleniami, żółciami i czerwieniami wydobędzie ukrytą witalność. Granat z bielą lub barwą kremową wprowadzi tradycyjny i elegancki wygląd. To podstawa stylizacji uroczystych, a zatem niezwykle oficjalnych. Aby złagodzić perfekcjonizm wynikający z połączenia bieli i granatu, warto urozmaicić wnętrze roślinami doniczkowymi, świeczkami w klasycznych lampionach, które ocieplą klimat. Granat można też łączyć z jaśniejszymi odcieniami niebieskiego, z zielenią. Navy blue z neutralnymi kolorami, wraz ze światłem lampy, z wazonem, kwiatami czy galerią zdjęć na ścianie stworzą przyjemny, klimatyczny nastrój. Granat lubi towarzystwo kości słoniowej oraz beżu. Takie połączenie złagodzi chłód i moc granatu, a także wprowadzi więcej światła do wnętrza. Połączenie navy blue z miedzią lub złotem to zdecydowanie duet szykowny i elegancki. Ciekawymi zestawieniami, przy których wskazany jest umiar, są połączenia granatu z kolorami: koralowym, malinowym, łososiowym, pudrowym różem, musztardowym, miętowym, a także żółtym.

Navy blue a naturalny kolor drewna

Kolor granatowy wyjątkowo komponuje się z naturalnym kolorem drewna. Jeśli zdecydujecie się na granatową ścianę w pokoju, ciężar chłodnego koloru zrównoważy ustawiona na jego tle drewniana komoda czy szafka. Drewniane meble z uwypuklonymi rysunkami słojów, prezentują się stylowo i elegancko w towarzystwie granatowej ściany czy mebli tapicerowanych w tym kolorze. Tapicerowane krzesła na drewnianym stelażu wiodą prym w aranżacjach bazujących na barwie ciemnoniebieskiej. Dobrze wyglądają drewniane szafki i regały na tle granatowej ściany. W roli dodatków w takich wnętrzach sprawdzą się stylizowane na drewno lampiony oraz donice na kwiaty.

Granat w aranżacji wnętrz

Navy blue daje niesamowite możliwości eksperymentowania w wystroju wnętrz. Granat jako łagodzący, emanujący spokojem odcień, a jednocześnie elegancja. Aranżacje w kolorze granatowym uspokajają i wyciszają emocje. Tapicerowane łóżko czy sofa w kolorze navy blue stanie się głównym punktem sypialni, nawołującym do odpoczynku. Warto ten granat zestawić z neutralną szarością narzuty, koca i poduszek lub bielą pościeli. Dobrze sprawdzi się też mięta w postaci zasłon lub dywanu. Dekorując salon lepiej dodać granatu za pomocą mebli i wystroju, a nie ścian, bo mogą być przytłaczające. Jeśli sofa w kolorze granatowym, to krzesła powinny być w kolorze delikatnego kremu lub szarości. Do jadalnii można użyć tapety w granatowe wzory i dopasować odcienie do poduszek na krzesła w jadalni lub na dywaniku o dużej powierzchni.

Navy blue w roli dodatków przełamujących subtelne tło jasnych ścian

Gusta mogą zmienić się na przestrzeni lat, dlatego najlepiej pominąć malowane na granatowo komody, szafki, regały i ramy łóżek. Zamiast tego warto skupić się na dodatkach: granatowym kolorze tkanin i koców, poduszek, dywaników i lamp stołowych. Można zainwestować w ciemnoniebieskie zasłony, pufy i fotele. W ten sposób niskim kosztem wprowadzi się do sypialni modny kolor. Navy blue pozwola stworzyć oryginalny wystrój – intrygujący, a zarazem niepozbawiony przytulności. Dużą popularnością cieszy się klasyczny granat z jasnym brązem wpadającym w odcień złota zauważalny w ofercie dodatków do wnętrz. Z łatwością można znaleźć granatowe dywany, przeplatane brązowymi wzorami lub koce, poduchy i narzuty łączące w sobie te odcienie.
Granat ułatwia zaaranżować pomieszczenia z osobowością, intrygą i ponadczasowym urokiem. Navy blue choć ciemny, wnętrzom nadaje elegancji i stylu. Idealnie komponuje się z bielami, odcieniami niebieskiego, ale także z brązami i ciepłym złotem. To piękny kolor, któremu warto dać szanse we wnętrzu.
pixel