2021-11-19

Meble z drewna bukowego - dlaczego warto je kupić?

Drewno bukowe to jeden z częściej używanych materiałów w przemyśle meblarskim. Na jego status złożyło się wiele czynników, zaczynając od wyjątkowej trwałości, poprzez charakterystyczny kolor, a kończąc na delikatnym i średnio wyraźnym rysunku słojów.

Przeciętny buk (w Polsce jedynym gatunkiem występującym w stanie naturalnym jest buk zwyczajny - Fagus silvatica) osiąga wysokość około 25 do 30 metrów, sporadycznie zdarzają się wyższe egzemplarze. Jedną z cech charakterystycznych drzewa jest specyficzna kora – gładka, cienka i popielatoszara, nawet u starszych drzew nie odznaczająca się tendencją do pękania, a jedynie do powstawania charakterystycznych zarysowań.

Meble z drewna bukowego cechują się wysoką trwałością i odpornością, a samo drewno stosuje się z powodzeniem przy produkcji mebli, które muszą wytrzymać duże obciążenia. Sam kolor drewna też jest wyjątkowy – drewno bukowe jest zazwyczaj jasne, czerwonawo-białe bądź czerwonawo-brązowe, czasem z odcieniami bladych żółci. Rysunek słojów jest słabo widoczny.

W naszym sklepie wykorzystujemy dokładnie wyselekcjonowane drewno bukowe pochodzące z polskich lasów. Deski po odpowiedniej obróbce cięte są na małe elementy, które następnie łączone są w litą płytę drewnianą przy pomocy technologii mikrowczepowej. Dopiero z tak przygotowanej płyty tworzymy nasze meble. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie technologiczne, dlatego że mikrowczepy są gwarancją braku skaz, przebarwień i sęków w strukturze poszczególnych mebli.

W przypadku większości mebli bukowych mają Państwo do wyboru przynajmniej kilka kolorów stosowanych przez nas wybarwień. W ofercie zazwyczaj można znaleźć drewno bukowe w kolorach: białym, orzech ciemny, dąb rustikal 134, teak 162, olcha 311, palisander 164 oraz w odcieniu naturalnym (drewno pokryte jest jedynie lakierem, bez użycia bejcy).

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości dotyczące wykorzystywanego przez nas drewna, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Z miłą chęcią pomożemy podjąć właściwą decyzję dotyczącą wyboru mebli.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe - zarówno przez nas, jak i naszych Zaufanych Partnerów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Akceptacja tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do nich klikając w zakładkę „Konfiguracja zgód”. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie poprzez usunięcie plików cookies z przeglądarki z danego urządzenia końcowego.

Zamknij
pixel