• icon
  14 dni na zwrot
 • icon
  Darmowa dostawa na wszystko
 • icon
  Szybka wysyłka (nawet w 48h)
 • icon
  Profesjonalne doradztwo
 • 22 599 40 68
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2021-05-05

Łóżko idealne - łóżko tapicerowane

Poszukiwania nowego łóżka mogą zająć nam sporo czasu – problemem zazwyczaj jest olbrzymia ilość ofert pochodzących od topowych producentów. Co sezon pokazują oni nowe modele swoich łóżek czy szaf. Najczęściej jednak kupujemy już podczas wizyty w sklepie, bez wcześniejszego zapoznania się z katalogami czy ofertą na stronie internetowej. Olbrzymia ilość produktów sprawia, że poszukiwania idealnego łóżka nie kończą się na jednej wizycie, a ostatecznie kupujemy model połowicznie spełniający nasze oczekiwania, nierzadko droższy i zadowalający na estetycznie. Takie zakupy zazwyczaj jednak później odbijają się czkawką! Jak kupować z głową?
Zdjęcie: łóżko Valentino(link)

Lite drewno czy płyty meblowe?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad naszym budżetem i tym, z czego ma być stworzone łóżko. Zazwyczaj są one wykonywane albo z klasycznego, litego drewna, albo z płyt meblowych.

Lite drewno jest materiałem niezwykle cenionym, przede wszystkim ze względu na swoją olbrzymią odporność na uszkodzenia, zarysowania, ścieranie. Bele drewniane są niezwykle starannie selekcjonowane – nie mogą one posiadać żadnych skaz czy sęków. Najczęściej wykorzystywane gatunki to sosna, dąb oraz buk, jednak na specjalne życzenie klienta możliwe jest wykorzystanie innego drewna. Początkowo bele są suszone, aby mieć pewność, że wewnątrz nie rozwinie się pleśń. Kolejno trafiają one do zakładów stolarskich, gdzie są poddawane obróbce. Stolarze mogą stosować również bejce i lakiery dla lepszego zabezpieczenia drewna.
W przypadku płyt meblowych są one znacznie mniej odporne na zarysowania, jednak również znacznie lżejsze oraz tańsze. Płyty meblowe są jednym z powszechniej stosowanych produktów do tworzenia mebli.
Zdjęcie: łóżko Morino(link)

Łóżko tapicerowane, z dodatkowymi komorami

Kolejnymi ważnymi aspektami są dodatkowe funkcje mebla. Najczęściej poszukiwane modele to oczywiście łóżka z dodatkowymi komorami wewnątrz. Łóżka takie nierzadko posiadają również półautomatycznie podnoszone stelaże. Rozwiązanie to jest idealne dla osób starszych, które miewają problemy z dźwiganiem ciężkich przedmiotów.

Klasyczne komory mogą być również zaaranżowane jako piękne szuflady wyjmowane z ramy. Są one znacznie wygodniejsze w użytkowaniu.
Zdjęcie: łóżko Cecila(link)
Ciekawą opcją jest łóżko tapicerowane – jest ono nie tylko eleganckie, ale i funkcjonalne. Wiele takich łóżek posiada dodatkowe zagłówki, które doskonale sprawdzają się podczas wieczornego czytania czy oglądania seriali.
pixel