Jakie zastosowanie ma wysoka komoda?
Wysoka komoda to bardzo często prosta odpowiedź na problem, który dotyka wnętrz i mieszkań o niewielkim metrażu. To ucieleśnienie funkcjonalności i uniwersalności. To mebel, który nie tylko świetnie odnajdzie się w niemal każdym pomieszczeniu, ale oprócz swoich zalet użytkowych wniesie do niego pożądany styl.
Mebel do zadań specjalnych
Komody są zazwyczaj meblami sporych gabarytów, przez co przyciągają wzrok w pomieszczeniu. Ich zadaniem we współczesnym wnętrzu, poza niewątpliwym podniesieniem jego estetyki, jest praktyczne zorganizowanie drobnych elementów odzieży, bielizny, pościeli, obuwia, dokumentów, książek, zastawy stołowej i niezliczonej ilości drobiazgów, jakie znajdziemy w każdym domu czy mieszkaniu. Przeznaczenie komody zależy od miejsca, w którym zostanie postawiona. Dodatkową zaletą tego funkcjonalnego mebla jest to, że jej bryła może być zaprojektowana zarówno w poziomie, jak i w pionie, co daje nam wysoką komodę, którą czeka specjalne zadanie.
Wysoka komoda odnajdzie się wszędzie
Nie w każdym domu czy mieszkaniu mamy możliwość postawić dużą elegancką komodę, która swobodnie wypełni przestrzeń. Jeśli dysponujemy niewielkim miejscem w salonie, sypialni czy przedpokoju, a potrzebujemy przestrzeni na zmagazynowanie naszych rzeczy, dobrym wyborem będzie pionowa, wysoka komoda. Nie zajmuje ona wiele miejsca, a ma wspaniałą zaletę, dzięki dużej ilości szuflad bądź półek, pozostaje pojemna. Co więcej, poza tym, że jest węższa i pozwala zaoszczędzić przestrzeń, nie przytłacza optycznie wnętrza. Szczególnie, jeśli została utrzymana w minimalistycznym stylu i ma jasny kolor wysoka komoda idealnie wkomponuje się w istniejącą aranżację pomieszczenia.
Jak wysokie powinny być komody?
W praktyce najważniejsza jest funkcjonalność wysokiej komody i wygoda użytkowania. Swoboda w segregowaniu jest nie do przecenienia, dlatego wysokie komody ze względu na liczbę szuflad lub półek nadają się idealnie, jako podręczny magazyn na zastawę stołową, dodatkową pościel i ręczniki czy zabawki dziecka. Istotna jest wygoda sięgania po przedmioty, dlatego najwyższe komody z szufladami powinny mieć około 120-130 cm. Wyższe ponad tę wysokość komody powinny mieć półki co zapewnia wygodę w użytkowaniu.
Łatwe w aranżacji, funkcjonalne w zastosowaniu
Każdy styl wnętrzarski rządzi się swoimi prawami zarówno, jeżeli chodzi o wykończenie frontów, ozdoby czy kolorystykę. Dlatego spójność z pozostałymi meblami w znacznej mierze przesądza o doborze komody. Jeśli więc chcesz utrzymać swój dom lub mieszkanie w stylu nowoczesnym wybierz wysoką komodę o prostszej formie, bez przesadnych dodatków. Bez względu na to, gdzie postanowisz umieścić swoją wysoką komodę - czy to będzie salon, w którym przechowasz zastawę, sypialnia lub garderoba, gdzie zmieścisz dodatkową bieliznę i pościel, przedpokój z problemem przechowywania butów, czy łazienka, gdzie ukryjesz kosmetyki i dodatkowe ręczniki - zawsze bądź pewien, że minimalizm i proste formy to uniwersalny i bezpieczny wybór.