Jak urządzić przedpokój? Szafka do przedpokoju, szafki na buty, lustra...

2021-12-07
Jak urządzić przedpokój? Szafka do przedpokoju, szafki na buty, lustra...

Przedpokoje niesłusznie uważane są za mało atrakcyjne elementy mieszkania czy domu. Najczęściej robimy wszystko, aby obszar ten wyposażyć w niezbędne meble i zając się urządzaniem innych części domu. Okazuje się jednak, że przedpokoje również można urządzić w sposób elegancki i jednocześnie funkcjonalny. Jak tego dokonać?

Przedpokoje charakteryzują się najczęściej brakiem dostępu do naturalnego światła i nietypową, wąską zabudową. To sprawia, że są to pomieszczenia ciemne. Podstawą jest ich odpowiednie rozświetlenie i dobranie takich elementów, aby dodatkowo nie pomniejszyć przedpokoju optycznie. Konieczne jest dobranie jasnych kolorów, które w połączeniu z oświetleniem pomogą rozjaśnić wnętrze. Najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście kolory jasne. Wybierając oświetlenie istotne jest dobranie takich lamp czy żarówek, które nie będą zasłonięte obszernymi kloszami.

Meble: szafka do przedpokoju, szafka na buty, wieszak

W przedpokoju pozostawiamy ubrania wierzchnie oraz obuwie, parasole. Aby znaleźć na nie miejsce konieczne jest zaopatrzenie pomieszczenia w odpowiednie meble. Niewielkie, blokowe przedpokoje umeblować możemy przy pomocy niewielkich szafek na buty. Wielu producentów oferuje szafki, które jednocześnie mogą okazać się wygodnymi siedziskami. Kolejne rozwiązanie to szafka do przedpokoju, w której można przechowywać galanterię: rękawiczki, szale, czapki. Decydując się na konkretną szafkę sprawdźmy jej pojemność oraz to, czy będzie wymiarami pasowała do wybranego przez nas miejsca.

Nie mniej ważny jest wieszak! Współcześnie wybór wieszaków jest naprawdę olbrzymi – wszystko za sprawą licznych pracowni, w których zatrudnieni są młodzi i zdolni projektanci. Wieszak nie musi być nudny! W sklepach z dodatkami dla domów znajdziemy wieszaki w kształcie drzew, zwierząt, figur geometrycznych czy nawet znanych budowli!

Lustro – powiększ swoją przestrzeń

Lustro to nie tylko funkcjonalny dodatek. Pozwoli ono przede wszystkim optycznie powiększyć pomieszczenie poprzez odbicie. Szukajmy luster bez ram lub też z niewielkimi ramami. Unikajmy ram drewnianych, które znacznie lepiej sprawdzą się w większych pomieszczeniach. Lustro może zostać dodatkowo oświetlone przez niewielkie lampki zamieszczone przy krawędziach.

Białe meble do przedokoju

Białe meble do przedpokoju Fimpre MIRAGE

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe - zarówno przez nas, jak i naszych Zaufanych Partnerów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Akceptacja tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do nich klikając w zakładkę „Konfiguracja zgód”. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie poprzez usunięcie plików cookies z przeglądarki z danego urządzenia końcowego.

Zamknij
pixel