• icon
  14 dni na zwrot
 • icon
  Darmowa dostawa na wszystko
 • icon
  Szybka wysyłka (nawet w 48h)
 • icon
  Profesjonalne doradztwo
 • 22 599 40 68
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak urządzić przedpokój? Szafka do przedpokoju, szafki na buty, lustra...

2021-12-07
Jak urządzić przedpokój? Szafka do przedpokoju, szafki na buty, lustra...

Przedpokoje niesłusznie uważane są za mało atrakcyjne elementy mieszkania czy domu. Najczęściej robimy wszystko, aby obszar ten wyposażyć w niezbędne meble i zając się urządzaniem innych części domu. Okazuje się jednak, że przedpokoje również można urządzić w sposób elegancki i jednocześnie funkcjonalny. Jak tego dokonać?

Przedpokoje charakteryzują się najczęściej brakiem dostępu do naturalnego światła i nietypową, wąską zabudową. To sprawia, że są to pomieszczenia ciemne. Podstawą jest ich odpowiednie rozświetlenie i dobranie takich elementów, aby dodatkowo nie pomniejszyć przedpokoju optycznie. Konieczne jest dobranie jasnych kolorów, które w połączeniu z oświetleniem pomogą rozjaśnić wnętrze. Najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście kolory jasne. Wybierając oświetlenie istotne jest dobranie takich lamp czy żarówek, które nie będą zasłonięte obszernymi kloszami.

Meble: szafka do przedpokoju, szafka na buty, wieszak

W przedpokoju pozostawiamy ubrania wierzchnie oraz obuwie, parasole. Aby znaleźć na nie miejsce konieczne jest zaopatrzenie pomieszczenia w odpowiednie meble. Niewielkie, blokowe przedpokoje umeblować możemy przy pomocy niewielkich szafek na buty. Wielu producentów oferuje szafki, które jednocześnie mogą okazać się wygodnymi siedziskami. Kolejne rozwiązanie to szafka do przedpokoju, w której można przechowywać galanterię: rękawiczki, szale, czapki. Decydując się na konkretną szafkę sprawdźmy jej pojemność oraz to, czy będzie wymiarami pasowała do wybranego przez nas miejsca.

Nie mniej ważny jest wieszak! Współcześnie wybór wieszaków jest naprawdę olbrzymi – wszystko za sprawą licznych pracowni, w których zatrudnieni są młodzi i zdolni projektanci. Wieszak nie musi być nudny! W sklepach z dodatkami dla domów znajdziemy wieszaki w kształcie drzew, zwierząt, figur geometrycznych czy nawet znanych budowli!

Lustro – powiększ swoją przestrzeń

Lustro to nie tylko funkcjonalny dodatek. Pozwoli ono przede wszystkim optycznie powiększyć pomieszczenie poprzez odbicie. Szukajmy luster bez ram lub też z niewielkimi ramami. Unikajmy ram drewnianych, które znacznie lepiej sprawdzą się w większych pomieszczeniach. Lustro może zostać dodatkowo oświetlone przez niewielkie lampki zamieszczone przy krawędziach.

Białe meble do przedokoju

Białe meble do przedpokoju Fimpre MIRAGE

pixel