Drewniany stół do kuchni bądź jadalni – dlaczego warto taki kupić?
Drewniany stół jest dzisiaj synonimem luksusu, jednak niekoniecznie musi kosztować fortunę, bo oferta jest tak duża, że każdy jest w stanie znaleźć dla siebie ten najlepszy.
Drewno to materiał, który do produkcji mebli wykorzystywany jest od wielu setek lat. To materiał nie tylko ładny, ale też miły w dotyku Ponadto drewniane meble dodają wnętrzu niepowtarzalnego klimatu, który kojarzy się z domowym ciepłem.
Kilka lat temu drewno wyparte na chwilę zostało przez nowoczesne materiały, choćby takie jak lakierowane płyty MDF, ale dzisiaj ten naturalny materiał coraz częściej odnaleźć można w naszych wnętrzach. Pojawiła się moda na stoły z litego drewna bądź z nierównymi krawędziami. Doceniane są także meble, na drewnie których widać sęki bądź ubytki - kiedyś uważane było to za defekt, a dzisiaj cenione jest za niepowtarzalność i styl.
Nie ma dwóch takich samych drewnianych stołów
Niezwykłości drewnianym stołom nadaje im samo drewno, które cechuje autentyczność i praktycznie brak możliwości uzyskania dokładnie takich samych kawałków. Wynika to nie tylko z procesu produkcji, ale też właściwości samego drewna. Dzięki temu stoły z tej samej kolekcji mogą różnić się nieznacznie wybarwieniem drewna, ułożeniem słojów czy wielkością i ilością sęków.
Drewniany stół to mebel uniwersalny
Drewniany stół, jak żaden inny, pasuje do wnętrz urządzonych zarówno w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, skandynawskim, prowansalskim czy retro. Z upływem lat ten mebel – oczywiście jeśli będziemy właściwie o niego dbać – nie będzie się starzał. Wręcz przeciwnie - nabierze jeszcze bardziej szlachetnego wyglądu i zyska na wartości. W związku z tym może być doskonałą pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie.
Stół z jakiego drewna będzie najlepszy?
Nie ma jedynej i słusznej odpowiedzi na to pytanie. Wybór tak naprawdę zależy od naszych osobistych preferencji i gustów. W ofercie ONEMARKET znajdziecie Państwo stoły wykonane zarówno z bardzo popularnego drewna dębowego bądź orzecha włoskiego jak i gatunków mniej popularnych, takich jak drewno akacji, palisander czy mahoń.