DARMOWA DOSTAWA NA WSZYSTKO! POZNAJ SZCZEGÓŁY >>> link
2023-06-19

Czy warto kupić regał do salonu

Regał to jeden z bardziej uniwersalnych elementów wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Nieraz jest głównym centrum uwagi wśród mebli w salonie, a czasem jest jedynie dopełnieniem aranżacji. Wydaje nam się zwykły i oczywisty, ale jego historia sięga wiele pokoleń wstecz, a aby optymalnie dostosować go do naszych potrzeb, jego forma ewoluowała na przestrzeni lat.

Od pałaców do „kawalerki”

Po zakończeniu II wojny światowej, w wielu krajach Europy, sytuacja mieszkaniowa była bardzo zła. Mieszkania dzielono na mniejsze, a w nowym budownictwie wprowadzano oszczędne, uniwersalne rozwiązania. Przedwojenne meble, obliczone do znacznie większych wnętrz, nie sprawdzały się w warunkach małego metrażu. Potrzebne były zupełnie nowe meble, które sprostałyby wymogom rzeczywistości. Twórcami pierwszego regału modułowego, podporządkowanego wymogom produkcji masowej, byli w 1949 roku, Charles i Ray Eamesowie. Pomysł bardzo szybko znalazł naśladowców. W 1954 roku brazylijski designer Joaquim Tenreiro wystąpił z podobną propozycją. Dzisiejsze regały do salonu, w sposób wyjątkowy łączą w sobie wysoką jakość i funkcjonalność z designem najwyższej klasy.

„Pokaż mi swój regał, a powiem ci kim jesteś”

Współczesne regały do salonu odpowiedzą na każdą naszą potrzebę. Żaden inny mebel nie powie więcej o użytkowniku niż regał, ponieważ pomysły na jego wykorzystanie zdecydowanie wychodzą poza utarte schematy odsłaniając, co ważne jest dla jego użytkowników. Dla wielu to szafa z półkami na książki. Inni uznają, że regał służy przechowywaniu świątecznej zastawy. Ktoś stwierdzi, że jest idealnym meblem umożliwiającym zademonstrowanie gościom pamiątek z podróży i rodzinnych fotografii. Wielu na dolnych półkach zgromadzi kartony ze starymi zabawkami dzieci albo dokumentami. A to dlatego, że regał jako jeden z nielicznych mebli nie ma jednej określonej funkcji. Doskonale wpasuje się w każde pomieszczenie w domu, od piwnicy aż po dach. Funkcja regału zależy od użytkownika. Jednym słowem - najlepszy regał do salonu to taki, który odpowiada naszym potrzebom.

Czarny regał do salonu na książki Skandica Horn narożny

Wybieramy regał do salonu

Salon jest miejscem w domu, do którego zapraszamy gości, a domownicy spędzają̨ w nim sporo czasu. Aby mieć wystarczająco dużo przestrzeni i czuć się w nim komfortowo warto zadbać́ o jego umeblowanie. Zanim jednak kupimy odpowiedni regał do salonu, zastanówmy się jaką rolę ma w nim pełnić. Czy będzie to tylko regał na książki i płyty? Wówczas, wybierając prostą i klasyczną formę, w miarę rozrastania się naszej biblioteczki, możemy dostawiać kolejne regały. Przykładem może być propozycja sklepu Onemarket - regał drewniany Visby KLIPPEN 3 szerokości. Jeżeli do wykorzystania mamy przestrzeń w rogu salonu idealny może być nowoczesny narożny regał do salonu Skandica HORN. Z jego pomocą stworzymy przytulne miejsce na wieczory z książką lub kameralne miejsce spotkań z przyjaciółmi. Regały ażurowe z otwartymi półkami nadają się także jako przegrody do oddzielenia jadalni, otwartej kuchni czy podzielenia dużego salonu. W każdym małym salonie świetnie zaprezentuje się Dancan MIRKA niewielki regał wolnostojący.

Regał do salonu to ozdoba

Zaletą każdego regału do salonu jest jego podwójna cecha dekoracyjna. Regał doskonale może służyć jako miejsce do wyeksponowania ozdób, jak też jako ozdoba sama w sobie. Przykładem regałów do salonu, które same mają szczególną urodę są regały na złotych nóżkach Dancan Faviola. Regał do salonu jako ekspozytor dekoracji daje nam różnorodne możliwości. Możemy na nim eksponować książki, zdjęcia i dekoracje, które można układać kolorystycznie. Jedna półka może być przeznaczona na jeden kolor. W ten sposób stworzymy modne i przyciągające uwagę kolorowe pasy. Możemy pobawić się też rozmiarami i kształtami, układając rzeczy od najmniejszych do największych lub odwrotnie. Nie powinniśmy tez zapomnieć o roślinach doniczkowych, które aranżacjom zawsze dodają szczególnego wdzięku. W ofercie sklepu Onemarket znajduje się szeroki wybór wyjątkowych regałów z wysokiej jakości materiałów. Z pewnością sprawdzą się dla osób, które szukają designerskich regałów do salonu, gabinetu, pokoju dziecięcego lub domowej winiarni. Te eleganckie, nowoczesne i funkcjonalne meble zostały stworzone z myślą o użytkownikach.

 

pixel