DARMOWA DOSTAWA NA WSZYSTKO! POZNAJ SZCZEGÓŁY >>> link
2022-11-09

Czarne meble - kiedy warto wykorzystać je w aranżacji

Czarne meble to poczucie luksusu i ekstrawagancji. Doskonale sprawdzają się we wnętrzach w każdym stylu. Proste, nowoczesne, pozbawione zdobień lub z jednym, korespondującym z całością dodatkiem, sprawiają wrażenie dzieł sztuki. Nic więc dziwnego, że zyskują coraz większą popularność.

Czerń to kolor, który wnosi zupełnie nową jakość do każdego projektu wnętrza. Niezależnie od tego, czy jest to styl nowoczesny, minimalistyczny, glamour czy loft, w którym czerń szczególnie się odnajduje. To klasyka, która nie wyjdzie z mody. Ponadto minimalistyczne formy czarnych mebli, wysoki standard i dyskrecja w eleganckich detalach są wyznacznikami nowoczesności. Czerń to nie kolor, to baza dla innych kolorów, co gwarantuje uniwersalność i możliwość łączenia z dekoracjami w dowolnych barwach. Niezależnie od tego, czy wybierzemy meble matowe czy wysoki połysk, czerń w dużym stopniu będzie determinować całą aranżację każdego stylu. Ciemne kolory optycznie pomniejszają przestrzeń, dlatego czarne meble najlepiej sprawdzają się w dużych, jasnych pomieszczeniach. Nie oznacza to jednak, że mały salon musi być pozbawiony eleganckiego uroku.

Małe czarne może być piękne

W niewielkim salonie czarna komoda lub szafka RTV z pewnością będzie dominującym elementem. W takim przypadku, aby pokój mimo czarnego umeblowania nie wydał się przeciążony i optycznie zmniejszony, powinniśmy pomalować ściany na jasne odcienie bieli, beże lub szarości. Warto też użyć czarne meble lakierowane lub półmatowe które sprawią, że wnętrze stanie się bardziej przestronne i jaśniejsze. Dodatkowo warto umieścić w pomieszczeniu lustra, aby wizualnie dodać nieco przestrzeni.

CZARNA KOMODA SKANDICA MERLIN ZE ZŁOTYMI DODATKAMI

Dominacja czarnych ekranów

Wraz z pojawieniem się dużych ekranów telewizyjnych dominujących czernią na ścianie, pojawiło się zapotrzebowanie na stworzenie odpowiednich miejsc do ich ekspozycji. Nowoczesne czarne meble to rozwiązanie, które pozwala wprowadzić element równowagi, zmniejszając dominację czerni sprzętów multimedialnych we wnętrzu. Niska czarna komoda, służąca jako schowek na różnego rodzaju drobiazgi, jest idealnym rozwiązaniem będącym połączeniem designu i funkcjonalności.

CZARNA SZAFKA RTV DANCAN LOTTA / SZER. 139 CM

Czerń kocha dodatki

Decydując się na czarne meble mamy dwie drogi doboru akcesoriów. Możemy postawić na delikatne, stonowane elementy, np. w odcieniach szarości, beżu lub kontrastu z bielą. Ale możemy też pokusić się na śmiałe rozwiązanie i dopasować dodatki według jaskrawych kontrastów. Świetnie w tej roli sprawdzą się fiolet, czerwień, pomarańcz, żółć i jasna zieleń. Przy wyborze tych kolorów należy pamiętać o umiarze w ich stosowaniu, aby nie zagubić klasycznej elegancji czerni.

CZARNA KOMODA SKANDICA VIGGE Z LAMELAMI / SZER.149 CM

Luksus srebra i złota

To, co zawsze przyciąga wzrok w kontraście z czernią to akcesoria barwy złota i srebra, zwłaszcza jeśli te kolory są już wkomponowane w design. Czarne meble gwarantują uniwersalność klasyki i elegancji, a jednocześnie są świetną okazją aby stworzyć aranżację, która wymyka się tradycyjnym trendom.

CZARNA NOWOCZESNA SZAFKA NOCNA DANCAN EVA / POŁYSK
pixel