DARMOWA DOSTAWA NA WSZYSTKO! POZNAJ SZCZEGÓŁY >>> link

Zaplanuj miejsce do spania – łóżko, materac, ochraniacze na materac

2021-11-23
Zaplanuj miejsce do spania – łóżko, materac, ochraniacze na materac

Sypialnia jest wyjątkową przestrzenią w naszych mieszkaniach czy domach - to ostoja prywatności, gdzie możemy czuć się swobodnie i zachować pełną intymność. Warto zadbać o to, aby była ona urządzona funkcjonalnie, ale i ze smakiem. Poza komodami czy szafami najważniejsze są: łóżko i odpowiednio dobrany materac. A wybór jest olbrzymi!

Topowi producenci oferują niezwykle szeroki wybór łózek. Możemy podzielić je na jednoosobowe, dwuosobowe, oparte na ramie lub konstrukcji, z zagłówkami, dodatkowymi pojemnikami na pościel, z ruchomym lub nieruchomym stelażem. Jednym z najważniejszych parametrów jest oczywiście wymiar – ważna jest świadomość wielkości sypialni. Łóżko nie może być za duże – będziemy mieli problem z jego wniesieniem, a dodatkowo optycznie zmniejszy ono pomieszczenie. Długość łóżka także ma znaczenie – tę dobierajmy na podstawie naszego wzrostu. Łóżko powinno być dłuższe o ok. 30 centymetrów.

Lite drewno czy płyta drewniana?

Ważny jest materiał, z którego wykonano łóżko - najwięcej zainteresowania budzi lite drewno, które jednak jest także dość drogie. Zaletami litego drewna są: trwałość, odporność na zarysowania, wnikanie brudu. Lite drewno jest odpowiednio zabezpieczone również przed wnikaniem wilgoci - wszystko za sprawą korzystania z profesjonalnych lakierów oraz bejc. Drugim rodzajem wykorzystywanych materiałów są płyty drewniane – łóżko wykonane z płyt jest lżejsze, tańsze, jednak same płyty są również mniej odporne na uszkodzenia niż lite drewno. Konsumenci wybierają je jednak ze względu na niższą cenę. Łóżka z płyt drewnianych tworzone są również tak, aby w ciągu dnia móc przekształcać je w wygodną kanapę.

Materac - ochraniacze na materac

Kupując łóżko oparte na ramie musimy również pomyśleć o wygodnym materacu. Na polskim rynku nie brakuje interesujących modeli materaców sprężynowych, piankowych, wielowarstwowych lub takich, które posiadają warstwy termoplastyczne. Wiele z materacy, szczególnie tych dedykowanych dzieciom, posiada w swoim wnętrzu warstwę wykonaną z naturalnych materiałów: włókien kokosowych, traw morskich. Doskonale chłoną one wilgoć i zabezpieczają przed pojawianiem się pleśni.

Ważny są także ochraniacze na materac - są one zazwyczaj dodawane w zestawach lub można kupić je osobno. Wybierajmy ochraniacze wykonane z materiałów takich jak bawełna: są one grube, odporne na ścieranie, można prać je w wysokich temperaturach, co pomoże pozbyć się kurzu i drobnoustrojów.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel