DARMOWA DOSTAWA NA WSZYSTKO! POZNAJ SZCZEGÓŁY >>> link

Wybieramy czarną komodę do salonu

2023-03-06
Wybieramy czarną komodę do salonu

Komoda sama w sobie to przydatny mebel z klasą, a czarna komoda do salonu to wybór kojarzony z nowoczesnością i elegancją. Nic więc dziwnego, że mebel ten króluje w wielu współczesnych salonach. Nowoczesne czarne komody cieszą oko kunsztem wykonania i nietuzinkowym designem.

Uniwersalny mebel na wagę złota

Czarna komoda do salonu jest niezastąpiona dzięki swojej praktyczności. To taki sprytny podręczny schowek dla setek drobiazgów. Zmieścimy w niej wszystko to, co niekoniecznie muszą widzieć inni. A na niej postawimy to, czym chcemy się pochwalić przed swoimi gośćmi. To chyba najpraktyczniejszy mebel w salonie, który z pałacowych komnat trafił do powszechnego użytku. Warto się postarać, aby był odpowiednio dobrany do stylu wnętrza.

Czego naprawdę potrzebuję?

Czarna komoda do salonu odpowiednio dobrana do potrzeb zapewnia miejsce na przechowywanie rzeczy, a jednocześnie pozwala uporządkować pomieszczenie. Nawet wtedy, kiedy musimy zrobić to błyskawicznie. Poszczególne czarne komody do salonu różnią się pod względem funkcjonalności, jedne są wyposażone np. w szafki lub szuflady inne w półki. To oczywiście wpływa na ich różnorodny wygląd i sposób używania. Powinniśmy dobrze przemyśleć nasz wybór zwłaszcza jeśli chodzi o wielkości – zbyt mała komoda nie spełni swojej funkcji magazynowej, zbyt duża może przytłoczyć resztę pomieszczenia.

 

Czarna komoda do salonu Dancan Yoko

Komoda z dużym potencjałem

Z racji uniwersalnego koloru czarna komoda do salonu wpisze się w każdą aranżację, jednak są style, do których pasuje wyjątkowo dobrze.

  1. Glamour – czarna komoda do salonu doskonale wpasuje się w ten styl pełen blasku i przepychu. Najpiękniej we wnętrzu glamour będzie wyglądała czarna komoda z połyskiem.
  2. Styl kolonialny – ten nurt kocha meble o głębokim, ciemnym kolorze. Czarna komoda do salonu będzie tu idealna. Najlepiej jeśli będzie wykonana z naturalnego drewna, w tym przypadku o wiele lepsza będzie czerń matowa.
  3. Retro i vintage – czarna komoda do salonu pięknie wpasuje się w te style nawiązujące do przeszłości, pełne antyków i mebli z duszą. Komoda będzie doskonałą podstawą dla kolekcji antyków.
  4. Styl industrialny – czarna komoda do salonu doskonale sprawdzi się w tym poprzemysłowym i surowym charakterze loftów, zwłaszcza jeśli komoda będzie miała metalowe elementy, jak nóżki, okucia czy uchwyty.
  5. Minimalizm – kocha barwy uniwersalne i stonowane. Czarna komoda do salonu, zarówno matowa, jak i z połyskiem, naturalnie wpasowuje się w ten styl.

Czarna komoda i co dalej?

Co zrobić aby wnętrze podkreślało piękno czarnej komody do salonu? To jest proste, wystarczy trzymać się kilku zasad. Należy postawić na jednolite ściany, nie białe, ponieważ spowoduje to zbyt wyraźny kontrast. Do czarnych mebli pasują jasne i stonowane odcienie kolorów ścian, takie jak: złamana biel, ecru, ściany szare i beżowe. Meble powinny być widoczne na tle ścian. Do czarnej komody do salonu, jako tło, będą pasowały także ciemne kolory, jak zieleń, granat, brudny różowy w zgaszonych wersjach. Czarne meble nie lubią wielu kolorów w bliskim otoczeniu, więc należy skoncentrować się na jednej lub dwóch barwach.

 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel