DARMOWA DOSTAWA NA WSZYSTKO! POZNAJ SZCZEGÓŁY >>> link

Stolik do kawy - ale jaki?

2021-11-22
Stolik do kawy - ale jaki?

Stolik kawowy to jeden z ostatnich elementów jakie wybieramy do salonu. Może się wydawać mało znaczącym meblem, jednak czy jest coś przyjemniejszego niż filiżanka kawy wypita w dobrym towarzystwie i wygodnym fotelu? Jak więc wybrać stolik odpowiedni dla naszego salonu?

Zastanów się do czego ma służyć

Stolik kawowy może stanowić uzupełnienie mebli, lub nadać wnętrzu charakteru czy nowoczesnego wyglądu. Z tego powodu zastanów się jeszcze przed zakupem, czy ma on pełnić bardziej praktyczną rolę, w tym służyć do jedzenia drobnych posiłków, a może stanowić centralny punkt pokoju i być głównie ozdobą.
Styl i charakteru

Stolik powinien pasować przede wszystkim do stylu i charakteru pozostałego wyposażenia, ale również do obicia sofy lub kanapy oraz koloru i rodzaju podłogi.

Rozmiar

Musimy zwrócić uwagę na długość i szerokość, aby stolik nie okazał się za mały dla dużej rodziny lub za duży do małego pokoju. Jego wysokość powinna być dopasowana do sofy lub kanapy, ponieważ zbyt niski będzie niewygodny, a zbyt wysoki nie zapewni komfortu siedzenia. Optymalne wymiary takiego stolika to 110x60x40-55 cm.

Waga

Ponieważ taki stolik często ustawiany jest przed kanapą lub narożnikiem, które rozkładamy na noc, jego przesuwanie nie powinno sprawiać nam trudności, ani rysować podłogi.

Stabilność

Ponieważ stolik do kawy będzie codziennie użytkowany, bardzo ważne jest, by był bezpieczny i stabilny. Jest to bardzo istotne przy stawianiu na nim napojów lub posiłków. Upewnij się przed zakupem, czy wszystkie nogi są równej długości, a blat jest solidnie przytwierdzony do reszty konstrukcji.
Krawędzie

Jeśli w twoim domu przebywają dzieci, wybierz blat z zaokrąglonymi krawędziami, ponieważ o kant prostokątnego stolika, można bardzo łatwo zahaczyć.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel