DARMOWA DOSTAWA NA WSZYSTKO! POZNAJ SZCZEGÓŁY >>> link

Pufy i fotele - jak wybrać, aby dlugo cieszyć się wygodą użytkowania?

2021-12-07
Pufy i fotele - jak wybrać, aby dlugo cieszyć się wygodą użytkowania?

Urządzając salon czy pokój dzienny musimy pamiętać, że jest to pomieszczenie przede wszystkim przeznaczone do odpoczynku i relaksowania się. Powinny się w nim znaleźć nasze ulubione przedmioty (np. regały z płytami czy winylami, z książkami, zestaw audio, telewizor), ale też wygodne meble. Zwracając coraz większą uwagę na nasz komfort poszukujemy mebli wygodnych, wykonanych z trwałych i ciekawych materiałów i nietuzinkowych!

Wielu z nas pragnie urządzić sobie niewielki kącik czytelniczy, który jednocześnie byłby blisko stolika kawowego – takie rozwiązanie pozwoli na wygodne czytanie wieczorami, jak również na dołączenie dodatkowego fotela podczas odwiedzin rodziny i wspólnego popołudnia. Podwójna rola fotela sprawia, że musi być on jednocześnie komfortowy, jak i elegancki. Na szczęście pufy i fotele dostępne w topowych sklepach pozwalają na osiągnięcie obu tych wymogów!
pufy i fotele

Pufy i fotele – na co zwracać uwagę?

Decydując się na konkretny model fotela powinniśmy przyjrzeć mu się z bliska. Najczęściej interesującymi nas parametrami jest cena oraz ogólny wygląd – to poważny błąd. Podczas oględzin wybranego modelu zwróćmy uwagę na to, z jakiego materiału wykonany jest stelaż, czy fotel posiada stabilne oparcie dla placów oraz czy siedzisko jest wygodne. Nie bez znaczenia jest również materiał wykorzystany jako tapicerka. Musi być on odporny na ścieranie, uszkodzenia, silne zabrudzenia. Obecnie najmodniejsze są sztywne, grube tkaniny, co eliminuje w dużym stopniu problem z poszarpaną tapicerką.

Fotel – wybierz niepowtarzalny design

Tak samo jak w przypadku ubrań, również w wyposażeniu wnętrz pojawiają się i znikają mody na konkretne materiały czy kolory. Obecnie panuje moda na dodatki w stylu skandynawskim, które wykorzystują grube tkaniny, widoczne sploty oraz stonowaną kolorystykę. Modne jest również nawiązanie do stylistyki początków XX wieku. W takim przypadku fotele są postawne, najczęściej na drewnianych nogach, tapicerowane i wypełnione miękkim materiałem, zapewniającym wysoki komfort podczas siedzenia. Wyróżnia je wysokie oparcie, które najczęściej pozwala również na oparcie głowy! Modele te posiadają także wygodne, tapicerowane oparcia dla rąk. To, co wyróżnia te fotele to także ciekawa kolorystyka – nietypowy kolor (np. turkus czy róż) z pewnością sprawią, że będzie to wyróżniający się element pomieszczenia.

pixel