DARMOWA DOSTAWA NA WSZYSTKO! POZNAJ SZCZEGÓŁY >>> link

Nowoczesne regały na książki - zbędny gadżet czy must have w salonie?

2023-04-17
Nowoczesne regały na książki - zbędny gadżet czy must have w salonie?

Trudno wyobrazić sobie dom bez książek, nawet dziś, kiedy mamy elektroniczne źródła wiedzy. Dlatego książkami należy się chwalić. Kiedyś regał był meblem obowiązkowym, a ilość posiadanych woluminów świadczyła o poziomie kultury i życia domowników. Także dziś regał z książkami to jeden z głównych elementów wyposażenia naszych salonów.

Nowoczesny regał na książki - gadżet czy niezastąpiony klasyk?

W niektórych mieszkaniach jest wystarczająco miejsca na oddzielny gabinet, gdzie można spędzać czas na czytaniu. W takim gabinecie przeważnie stoją szafy z mnóstwem książek. Jednak w większości współczesnych mieszkań trzeba znaleźć na to przestrzeń w salonie. Tworzymy wówczas specjalne miejsce, gdzie ustawiamy nowoczesny regał na książki, lampę oraz wygodny fotel, w którym można zagłębić się w świat fantazji. Wybór odpowiedniego regału jest istotny, gdyż powinien wizualnie oddzielać jedną część pomieszczenia od drugiej i do tego, musi pasować do reszty mebli i dodatków.

Jakiego regału potrzebujesz?

Doboru regału nie powinniśmy dokonywać bez przemyślenia. W pierwszej kolejności musimy ustalić, gdzie chcemy go postawić i jaką przestrzeń możemy mu przeznaczyć. Ważne jest, jaką rolę ma spełniać, czy będzie to regał wysoki, pełniący rolę magazynu na książki i bibeloty czy oddzielający przestrzeń w salonie, a może sam w sobie ma pełnić rolę ozdoby. Nowoczesny regał na książki doskonale sprawdzi się w każdym z tych zadań. Określenie jego funkcji pomoże nam ustalić, jaki styl, kolor czy materiał, z którego został wykonany, będzie dla nas najodpowiedniejszy.

 

Nowoczesny narożny regał na książki Skandica Horn

Regał na książki ma wiele zalet

Nowoczesny regał na książki w salonie jest meblem, który zdecydowanie powinieneś posiadać. Odpowiednio dobrany będzie pasował do wszystkich aranżacji wnętrz zachowując swój lekki i elegancki wygląd. Oprócz oficjalnego wykorzystania regał może ukryć niedoskonałości krzywych ścian, może też służyć jako ścianka oddzielająca lub podzielić duży salon. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ ścianka z nowoczesnego regału na książki, nie zabiera naturalnego światła. W razie potrzeby szybko i bez kosztów można taką aranżację zmienić. Nowoczesny regał na książki, większy lub mniejszy, może służyć jako niezależny mebel lub jako przystawka do witryny lub komody. Ważnym jest, aby na nowoczesnym regale na książki znalazły się książki, albowiem one stanowią główny jego urok.

Tu znajdziesz czego szukasz

Nowoczesne regały na książki przybierają różnorodne, czasem fantazyjne formy same służąc jako ozdoba salonu. W ofercie sklepu ONEMARKET znajduje się szeroki wybór nowoczesnych regałów na książki, w tym wyjątkowe regały z wysokiej jakości materiałów, w dobranych kolorach i z różnych gatunków drewna. Dodadzą pomieszczeniu charakteru i doskonale wpasują się nie tylko w styl vintage lub retro, ale doskonale będą wyglądać w pomieszczeniach nowoczesnych i minimalistycznych. Z pewnością sprawdzą się dla osób, które do swojego salonu szukają designerskich mebli. Te eleganckie i nowoczesne regały na książki zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających klientach, dla których książki to ogromna sentymentalna wartość.

 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
pixel