DARMOWA DOSTAWA NA WSZYSTKO! POZNAJ SZCZEGÓŁY >>> link

Meble z drewna sosnowego - dlaczego warto je kupić?

2021-11-23
Meble z drewna sosnowego - dlaczego warto je kupić?

Na popularność drewna sosnowego wpływa kilka czynników. Przede wszystkim jest to drewno łatwo dostępne w Polsce, stosunkowo proste w obróbce i charakteryzujące się wysoką podatnością na barwienie.

Zwłaszcza to ostatnie sprawia, że z drewna sosnowego uzyskać można uzyskać meble o wyjątkowej kolorystyce. Zanim jednak kupimy meble z drewna sosnowego, warto wiedzieć, że drewno to z czasem ciemnieje, a cecha ta traktowana jest jako zupełnie naturalna i w żadnym wypadku nie jest skazą.

Drewno sosnowe jest miękkie i sprężyste. Jeśli natomiast chodzi o kolor, jest raczej jasne – jasnobrązowe, biało-żółte, czasem czerwono-brązowe. Rysunek słojów jest wyraźny i zdecydowanie ciemniejszy od reszty drewna. Jak już wspomnieliśmy, drewno sosnowe ma w zwyczaju z czasem zmieniać kolor. Zjawisko to w dużym stopniu zależy m.in. od wilgotności i natężenia światła w danym pomieszczeniu.

Warto wiedzieć, że sosna zwyczajna (Pinus sylvestris) używana bywa także jako roślina lecznicza, a jej dobroczynny wpływ na organizm znany i wykorzystywany jest od wieków. Każdy z nas z pewnością zna wyjątkowe właściwości i charakterystyczny zapach olejku sosnowego otrzymywanego z pędów i igliwia.

Meble sosnowe dostępne w naszym sklepie produkowane są z drewna sosnowego w większości pochodzącego z polskich lasów. W obróbce drewna stosowana jest technika mikrowczepów. Polega ona na trwałym łączeniu kawałków drewna otrzymanych z litych desek sosnowych, co pozwala na uzyskanie drewna nie posiadającego sęków i skaz.

Nasi klienci mają do wyboru meble z drewna sosnowego w różnych kolorach wybarwień. W przypadku większości mebli dostępne są m.in. następujące wersje kolorystyczne: biały, palisander 164, dąb rustikal 134, teak 162, olcha 311, orzech ciemny, a także kolor naturalny, czyli pokryty jedynie lakierem bez użycia bejcy.
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące oferowanych przez nas mebli sosnowych, zapraszamy do kontaktu. Nasi konsultacji chętnie udzielą wszystkich niezbędnych informacji.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel