• icon
  14 dni na zwrot
 • icon
  Darmowa dostawa na wszystko
 • icon
  Szybka wysyłka (nawet w 48h)
 • icon
  Profesjonalne doradztwo
 • 22 599 40 68
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Materace piankowe, materace sprężynowe, materace kieszeniowe

2021-11-22
Materace piankowe, materace sprężynowe, materace kieszeniowe

Wybór i kupno odpowiedniego łóżka dla wielu z nas to koniec problemów związanych z tym meblem. Do niedawna nie przywiązywaliśmy zbyt wiele uwagi do tego, jaki materac znajdzie się na łóżku – ta sytuacja się jednak zmienia. Dotychczasowa wiedza o najpopularniejszych modelach materaców (piankowe, sprężynowe) zostaje zastąpiona wnikliwymi analizami warstwa umieszczanych w konkretnych modelach i ich wpływie na nasze zdrowie. Jakie materace są obecnie najmodniejsze? Które przyczynią się do poprawy naszego zdrowia i samopoczucia?

Materac na którym śpimy na olbrzymi wpływ na nasze zdrowie: nieodpowiednio dobrany może powodować bóle kręgosłupa, jest stopniowe wykrzywianie się, bóle głowy. Najbardziej jednak odczuwalnym efektem dobrania niskiej jakości materaca jest z pewnością niewyspanie oraz zmęczenie. Każdy z nas może również określić, czy lepiej śpi mu się na materacu o twardszym czy bardziej miękkim profilu. Problemem są również roztocza, które po pewnym czasie zaczynają się zbierać wewnątrz materaca – to szczególnie uciążliwe dla alergików, którzy muszą dbać o czystość otoczenia aby nie prowokować ataków duszności i innych objawów alergicznych.
Producenci wychodzą naprzeciw wszystkim tym problemem!

Materace kieszeniowe – co warto o nich wiedzieć?

Materace kieszeniowe, ze względu na sprężyny w ich wnętrzu, często mylone są z klasycznymi materacami sprężynowymi. Różnica jest jednak olbrzymia. W materacach sprężynowych każdy z elementów metalowych jest ze sobą połączony. Oznacza to, że nawet przy nacisku na niewielkiej powierzchni odginają się sprężyny całej konstrukcji. W przypadku materaców kieszeniowych każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszeni wykonanych z materiały tekstylnego. Brak połączenia pomiędzy sprężynami sprawia, że każda z nich może pracować niezależnie od innych.  Kiedy na takim materacu śpią dwie osoby przewracanie się i wiercenie jednej z nich będzie całkowicie niewyczuwalne dla drugiej. Co również istotne: w związku z tym, że sprężyny nie stykają się ze sobą, materac jest bardzo cichy.

Producenci dbają również o to, aby wewnątrz materaca znalazła się warstwa lateksu, która sprzyja znacznie lepszej wentylacji konstrukcji.

Materace piankowe – wygoda i dobra cena

Materace piankowe charakteryzują się wypełnieniem z elastycznej pianki lub tez kilku warstw różnorodnych pianek. Mogą się one różnić gęstością, sprężystością, ciężarem, mogą posiadać wgłębienia, fałdowania – wszystko po to, aby zwiększać komfort i podnosić wygodę podczas snu. Faktem jest jednak, że materace piankowe należą do najlżejszych, przez co in transportowanie nie powinno sprawiać problemów. Najpopularniejsze obecnie są pianki termoelastyczne, które dopasowują się do kształtów ciała pod wpływem ciepła organizmu.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel