DARMOWA DOSTAWA NA WSZYSTKO! POZNAJ SZCZEGÓŁY >>> link

Kuchnia jak z amerykańskich filmów – styl hampton w polskim wnętrzu

2021-11-19
Kuchnia jak z amerykańskich filmów – styl hampton w polskim wnętrzu

Wnętrza, a w szczególności kuchnie w stylu hampton, znamy głównie z amerykańskich filmów. To aranżacje, które w elegancki sposób łącza luz, przytulność i szyk. Podobnie jak całe Stany Zjednoczone, styl hampton to ciekawa mieszanka różnych stylów, z których wybrano to, co w nich najlepsze. Nic więc dziwnego, że co raz częściej można go spotkać również w polskich domach.

Przykładem przepięknie urządzonej kuchni w stylu hampton jest wnętrze naszej Klientki, Pani Renaty, która do aranżacji swojej kuchni wykorzystała meble kupione w ONEmarket:

Styl hampton w kuchni - smaczne połączenie tego, co najlepsze u innych

Hampton niezwykle harmonijnie łączy w sobie elementy stylu klasycznego, art deco, vintage, rustykalnego i angielskiego, choć początkowo może wydawać się to nierealne. Wystarczy jednak spojrzeć na przedstawione aranżacje, aby szybko przyznać rację temu stwierdzeniu. Warto również dodać, że połączenie to jest bardzo estetyczne i co ważne – ponadczasowe.

Kuchnia zaaranżowana w stylu hampton to najczęściej pomieszczenie otwarte na jadalnię, z którą tworzy dużą przestrzeń – idealną do spędzania czasu w dużym gronie rodziny bądź przyjaciół. W pomieszczeniu zwykle znajduje się dużo okien, aby ilość naturalnego światła wpadająca do wnętrza była jak największa. Utrzymane jest ono w jasnej kolorystyce i dominuje w nim biel, beże, szarości i błękit, które zestawia się najczęściej z brązem, granatem i srebrem.  

Dobre doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym jest bardzo ważne. Nie mniej istotne jest również właściwe rozmieszczenie lamp wiszących i stojących, które cechuje różnorodność i dopasowanie do miejsca, które oświetlają. Górne oświetlenie zawsze zawieszone jest nad stołami jak i wyspą kuchenną.

Jakie krzesło tapicerowane do jadalni wybrać?

Krzesło tapicerowane Alessandra Chesterfield oraz Hoker Charlie - zdjęcia Klientów ONEmarket

Tapicerowane krzesła, hokery, ławki - przytylne meble do wnętrz w stylu hampton

Kuchnia w stylu hampton niemal obowiązkowo powinna być wyposażona w wyspę kuchenną, która zwykle pełni rolę stoły kuchennego. Nie może więc przy niej zabraknąć hokerów - najlepiej tapicerowanych i o klasycznym kształcie, które dodadzą wnętrzu elegancji i przytulności. W aranżacji swojej kuchni, Pani Renata wybrała hoker tapicerowany Charlie  w tkaninie Majorka 2050, który wzbogaciła o stylowe, metalowe kołatki.

Krzesła wybierane do kuchni w stylu hampton, to najczęściej modele tapicerowane i dodatkowo pikowane, co podnosi ich walory estetyczne i dodaje wnętrzu odrobinę luksusu. W aranżacji swojej kuchni, Pani Renata wybrała krzesła tapicerowane Alessandra Chesterfield, które wykonane zostały wykończone tkaninami w dwóch rodzajach tkanin - Majorka 2050 oraz Lilly 364. Dwukolorowe krzesła to obecnie najmodniejszy trend na rynku krzeseł tapicerowanych.

Dodatkowym meblem, który często pojawia się w dużych kuchniach połączonych z jadalnią są tapicerowane ławki, które ustawiane są jako dodatkowe siedzisko, przeznaczone do wypoczynku. W aranżacji swojej kuchni, Pani Renata wybrała ławkę tapicerowana Charlotte, która wykończona została tkaniną Majorka 2050.
Meble kuchenne

Meble w kuchniach aranżowanych w stylu hampton to klasyczne, drewniane meble, które mają charakterystyczną, dekoracyjną ramkę umieszczoną na frontach drzwiczek i szuflad. Najczęściej mają kolor biały, choć pojawiają się również w barwach szarej, niebieskiej bądź zielonej, które przypominają kolory oceanu. Blaty w meblach kuchennych wykonane są zwykle z kamienia naturalnego - w kolorze bieli, brązu bądź szarości.

Warto również zauważyć, że meble kuchenne często mają otwarte półki i przeszklone kredensy, w których pięknie można wyeksponować kuchenne skarby.

Kuchnia w sylu hampton - jak ją urządzić?
Krzesło tapicerowane Alessandra Chesterfield oraz Hoker Charlie - zdjęcia Klientów ONEmarket

Styl hampton – skąd wzięła się nazwa?

Styl Hampton nazwę przejął od nadmorskich miast Southampton i Easthampton, które latem chętnie odwiedzane są przez elity zamieszkujące Nowy Jork. W tych miejscowościach mają oni swoje letnie rezydencje, w których odpoczywają od tętniącego życiem miasta. Styl hampton to kompromis między eleganckimi wnętrzami miejskich apartamentów a klimatem morskiego wybrzeża.

Autor: Aneta Demianowicz
Zdjęcia: Pani Renata, Klientka ONEmarket

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel