DARMOWA DOSTAWA NA WSZYSTKO! POZNAJ SZCZEGÓŁY >>> link

Jakie sofy do salonu sprawdzą się najlepiej

2023-05-30
Jakie sofy do salonu sprawdzą się najlepiej

Trudno wyobrazić sobie elegancki salon bez stylowej sofy i designerskiego stolika kawowego. Taka sofa, w otoczeniu pięknych foteli, to również wymarzone miejsce na wieczorny relaks z książką i filiżanką gorącego kakao czy lampką wina. Wybór sofy do salonu, która będzie prezentować się efektownie, pasować do wnętrza, ponadto będzie wygodna i funkcjonalna, to nie lada wyzwanie.

Sofa - mebel bez konwenansów

Sofa do salonu to mebel tapicerowany, który w klasycznej formie ma owalne oparcie. Zamiast poręczy najczęściej ma wałki. Sofa jest nisko zawieszona, przez co idealnie nadaje się do relaksu. Według historyków designu, sofa pochodzi z kultury tureckiej. Na europejskie salony weszła dopiero w XIX wieku. Do tego czasu stanowiła raczej wyposażenie kobiecych buduarów i sypialni, ponieważ półleżąca pozycja uznawana była za niezgodną z konwenansami. Dzisiejsze sofy do salonu nie zawsze przyjmują finezyjne kształty oparcia. Często wyglądem zbliżają się do kanap, których charakterystyczną cechą jest bazowanie na kształtach geometrycznych.

Nowa funkcja sofy

W dzisiejszych czasach to sofy uznawane są za bardziej eleganckie. Pierwotnie sofy do salonu, w odróżnieniu od kanap, nie posiadały funkcji spania. Dzięki temu mogły przybierać bardziej wymyślne kształty. Sofy były nierozkładane i bardziej eleganckie, a kanapy rozkładane i częściej spotykane. Dziś podział ten się zaciera i coraz częściej używamy nazw sofy i kanapy zamiennie, a sofy z funkcją spania stają się coraz bardziej popularne. Niezmiennie jednak sofa do salonu to przede wszystkim mebel pełen elegancji, a więc musi się świetnie prezentować i przykuwać uwagę gości. W ofercie sklepu ONEMARKET znajdziemy klasyczne, nowoczesne i designerskie sofy do salonu z funkcją spania, pojemnikiem na pościel, regulacją boczków czy ruchomymi zagłówkami.

Sofa rozkładana Dancan Olga

Jak wybrać idealną sofę do salonu?

Sofa do salonu powinna być szykowna, wygodna i praktyczna. Producenci oferują szeroki wybór, od klasycznych jednokolorowych mebli po wyszukane, pikowane i wielokolorowe. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając idealną sofę do salonu?

  • Po pierwsze wymiary. Zastanów się, ile osób będzie korzystało z sofy na co dzień i na jakiej powierzchni będzie ustawiona. Zbyt mała sofa nie sprawdzi się przy dużej rodzinie, a w kawalerce szkoda miejsca na wielki mebel.
  • Drugą decyzją jaką należy podjąć przy wyborze odpowiedniej sofy do salonu jest styl i kształt. ONEMARKET oferuje ich duży wybór. Dlatego dobrze się zastanów, czy chcesz by sofa rzucała się w oczy, czy raczej wtopiła w tło.
  • Musisz wybrać kolor i materiał - sofa do salonu może być obita różnymi rodzajami tkanin, opcji jest mnóstwo, tak jak i kolorów, które możesz dobrać do aranżacji salonu.
  • Pora wybrać podłokietniki, nóżki, oparcie. Obecnie modne są kanapy z niskim oparciem, ale jeśli zamierzasz spędzać dużo czasu w salonie, wybierz wyższe i miękkie oparcie, podobnie jest z podłokietnikami. Warto też pamiętać, że sofa na nóżkach sprawia optyczne wrażenie lżejszej, mniej masywnej.

Korzyści z funkcji spania i przechowywania

Im większe mieszkanie czy dom, tym mniej myśli się o zakupie sofy do salonu z funkcją spania. Ale warto się nad nią zastanowić. Zyskujesz dodatkowe miejsce, w którym możesz wygodnie przenocować gości. Najczęściej sofa do salonu, która ma funkcję spania, ma również skrzynię na pościel, która jest dodatkowym miejscem magazynowym. Ponadto, jeśli chcesz swoją sofę do salonu ustawić samodzielnie w pomieszczeniu, to przechodząc za nią będziesz mieć widok na stelaż sofy lub inny kolorystycznie materiał tapicerski. Dlatego kupując sofę do salonu, obejrzyj ją z każdej strony. Pamiętaj, że dokonując wyboru sofy do salonu podejmujesz decyzję na wiele lat, dlatego warto dobrze przemyśleć swój zakup i postawić na dobrej jakości produkt.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel