DARMOWA DOSTAWA NA WSZYSTKO! POZNAJ SZCZEGÓŁY >>> link

Jakie meble do salonu w nowoczesnym stylu?

2022-12-08
Jakie meble do salonu w nowoczesnym stylu?

Meble do salonu w nowoczesnym stylu to meble o geometrycznych kształtach z metalowymi lub chromowanymi wykończeniami. Nowoczesne wnętrza oparte są o prostotę i maksymalną funkcjonalność. Meble do salonu w nowoczesnym stylu pokochają osoby ceniące minimalizm i umiar.

Wśród mebli do salonu w nowoczesnym stylu królują komody. To one nadają styl pomieszczeniu. Ich cechą charakterystyczną są zazwyczaj połyskliwe, lakierowane fronty, które stanowią swoistą ozdobę wnętrza. Coraz modniejsze stają się też komody o frontach matowych lub satynowych. Meble do salonu w nowoczesnym stylu to meble o geometrycznych kształtach z metalowymi lub chromowanymi wykończeniami, akcentujące prostotę przy jednoczesnej funkcjonalności.

Kolorystyka mebli do salonu w nowoczesnym stylu

Meble do salonu w nowoczesnym stylu utrzymane są w neutralnej kolorystyce. Jak zawsze atrakcyjna jest ponadczasowa biel. Aranżacja białych mebli kojarzy się z czystością, prostotą i elegancją. Dzięki temu, że biel świetnie komponuje się z innymi kolorami, łatwo można je połączyć z nowoczesnymi dekoracjami. Biała komoda przede wszystkim nada się do niewielkich salonów, które chcemy optycznie powiększyć.

Meble do salonu w nowoczesnym stylu-kolekcja Skandica Eva

Meble do salonu w nowoczesnym stylu świetnie sprawdzą się również czerni. Matowe czarne meble są uniwersalne i klasyczne. Mitem jest, że optycznie zmniejszają przestrzeń i przytłaczają. Klienci, którzy obawiają się czerni w swojej stylizacji wnętrza, mogą zastąpić ją pięknym połączeniem granatowych mebli ze złotymi dodatkami. Ich ciekawa stylizacja oraz eleganckie fronty przykuwają wzrok. Meble do salonu w nowoczesnym stylu w takich kolorach najlepiej będą wyglądać w zestawieniu z kontrastującymi, jasnymi ścianami. Takie tło sprawia, że będą one wyglądały lekko, a jednocześnie bardzo elegancko.

 meble do salonu w nowoczesnym stylu - czarna komoda Skandica Merlin
 meble do salonu w nowoczesnym stylu - granatowa komoda Skandica Merlin

Ostatnimi czasy wśród mebli do salonu w nowoczesnym stylu dużą popularnością cieszą się komody bez klamek lub zastępującym klamkę rzeźbionym uchwytem. Gładka powierzchnia frontów drzwiczek i szuflad zakończona jest zazwyczaj frezem, eleganckim wycięciem lub dużym pięknym uchwytem przyciągającym spojrzenie.

Decydując się na dekoracje na meblach do salonu w nowoczesnym stylu, zwłaszcza na eleganckich komodach, warto pamiętać, aby nie przeciążyć ich dekoracjami. Możemy postawić na nich lustro, ramki ze zdjęciami, często też sugeruje się ustawienie futurystycznych figurek lub kwiatów o dużych liściach w ceramicznych doniczkach.

 meble do salonu w nowoczesnym stylu - biala komoda Skandica Vigge
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
pixel