Jak urządzić przedpokój?

2021-11-22
Jak urządzić przedpokój?

Przedpokoje są niezwykle trudnymi w aranżacji pomieszczeniami. Najczęściej umieszczone są w centrum mieszkania, gdzie nie ma dostępu do naturalnego światła. Efektem czego, przestrzeń ta najczęściej jest przez nas pomijana i pozostawiana jako mniej elegancki przedsionek, przez który przemykamy i z którym nie wiemy co zrobić. To duży błąd!

Urządzanie przedpokoju może okazać się ciekawą przygodą – wielu architektów wnętrz jest zdania, że pomieszczenie to posiada nadzwyczajny potencjał. Warto o tym pamiętać w mieszkaniach blokowych, gdzie każda przestrzeń jest na wagę złota. Od czego zacząć urządzanie przedpokoju?
Ważne są kolory!

Jeśli mamy do czynienia z niewielkim pomieszczeniem konieczne jest jego optyczne powiększenie. Zapomnijmy o ciemnych kolorach oraz o deseniach. Ciemne kolory przytłoczą, a desenie sprawią, że nasz wzrok nie będzie mógł się skupić na żadnym elemencie. Zamiast tego warto wybierać ściany w jasnych, pastelowych kolorach. Dozwolona jest również szarość, ale tylko wtedy, kiedy połączymy ją z innym kolorem.

Oświetlenie to podstawa, szczególnie jeśli do pomieszczenia nie dociera naturalne światło. Warto postawić na oświetlenie LED – klasyczne żarówki mogą okazać się mało skuteczne w prawidłowym oświetleniu tej powierzchni. Do wyboru mamy liczne lampy oraz podświetlenie ledowe w formie listwy. Opcji jest naprawdę dużo.

Dobierz odpowiednie detale!

Aby przedpokój był tak samo atrakcyjnym miejscem jak kuchnia czy salon, musimy zadbać o jego odpowiednie urządzenie. W sytuacji kiedy goście pozostawiają tam płaszcze warto rozejrzeć się za eleganckim wieszakiem. Aby ocieplić wnętrze przedpokoju możemy wybrać oryginalną wycieraczkę, na której widnieje wesoły napis witający gości. Podłogę można przyozdobić odpowiednim chodnikiem – to rozwiązanie jest polecane szczególnie zimą, kiedy wchodząc wprost z dworu na podeszwach butów wnosimy do mieszkania wiele brudu oraz śniegu. Nie zapomnijmy również o lustrze oraz niewielkich szafkach na obuwie!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe - zarówno przez nas, jak i naszych Zaufanych Partnerów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Akceptacja tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do nich klikając w zakładkę „Konfiguracja zgód”. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie poprzez usunięcie plików cookies z przeglądarki z danego urządzenia końcowego.

Zamknij
pixel