2021-04-29

Home office

Praca zdalna to bardzo modny trend, gdzie dom staje się biurem. Wymaga to odłożenia na bok wszelkich rozpraszaczy, by skutecznie skupić się na obowiązkach zawodowych. Przy projektowaniu przyjaznej i wyrafinowanej przestrzeni pamiętajcie, by taki biurowy kącik znajdował się z dala od kuszących rozrywek, jak telewizja, przekąski. Podpowiadamy jak zaaranżować domowy gabinet, aby sprzyjał ergonomii pracy.

Salon

Gabinet domowy w salonie często oddziela się od reszty pomieszczenia ścianą działową bądź parawanem. W roli funkcjonalnej przegrody sprawdzi się także odkryty regał na książki. Przemyślane rozmieszczenie półek i szafek pomaga odizolować przestrzeń biurową.

Biuro z widokiem

Ci ludzie, którzy spędzają dużo czasu w domowym biurze potrzebują przestrzeni z wyrazistym widokiem i z dużym oknem. Rolety lub zasłony w razie potrzeby umożliwiają kontrolę światła i ochronę prywatności. Naturalne światło jest bardzo dobre dla osób spędzających długie godziny w domowym biurze, ale czasami zbyt ostre światło słoneczne musi być filtrowane lub blokowane.

Aranżacja domowego gabinetu w sypialni

Bardzo wiele osób wykonuje część swojej pracy w sypialni, a w małym mieszkaniu może nie być innej opcji. Jednak doradcy zawodowi ostrzegają, aby czynności zawodowe nie nakładały się na czas osobisty. Gabinet domowy w salonie od reszty pomieszczenia oddziela się ścianą działową, parawanem lub regałem na książki. Szafy w sypialni przydadzą się do przechowywania dokumentów i niezbędnych narzędzi biurowych.

Kuchnia jako miejsce domowego biura

Przy odpowiednim kształcie i rozmiarze kuchnia może spełniać rolę domowego biura, zwłaszcza jeśli rodzinne posiłki nie są powszechnym zwyczajem. Dysponujecie wtedy dużą swobodą w układaniu mebli biurowych według własnego uznania. Pamiętajcie jednak o wyraźnym odgraniczeniu strefy gotowania od części gabinetowej, gdzie znajdują się dokumenty i sprzęty elektroniczne.

Nietypowe kształty pomieszczeń

Często przestrzeń mieszkalna nie ma idealnego kształtu kwadratu lub prostokąta. Jeśli macie przestrzeń w kształcie litery L lub T, może to stanowić wyzwanie, w zależności od dokładnego ukształtowania przestrzeni oraz lokalizacji gniazdek elektrycznych i telefonicznych. W pomieszczeniu z wnęką możecie wygospodarować przestrzeń do przechowywania akt lub podręczników. W pomieszczeniach o unikalnych kształtach może być konieczne rozważenie specjalnego biurka lub kombinacji stylów mebli, aby zapewnić odpowiednią powierzchnię do pracy.

Małe mieszkanie

W małych mieszkaniach aranżacja gabinetu domowego jest możliwa tylko przy wykorzystaniu lekkich i minimalistycznych mebli wielofunkcyjnych. Czasami sprawdzi się ciasny kącik pod schodami, gdzie umieścicie regał na wymiar. Innym razem to szeroki parapet posłuży jako blat roboczy.
Gabinet domowy w mieszkaniu to standard. Musi to być miejsce sprzyjające wyciszeniu i skupieniu, dlatego praktycznym rozwiązaniem jest oddzielny pokój, gdzie znajdzie się mała przestrzeń na biurko i regał do przechowywania dokumentów. Aranżacja biura wpływa na wystrój całego mieszkania i na wygodę pracy. Często trudno znaleźć złoty środek między nowoczesnymi i stylowymi a ergonomicznymi rozwiązaniami. Wówczas zastanówcie się, jakie funkcje użytkowe będzie pełnił domowy gabinet i na co pozwali metraż, którym dysponujecie.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe - zarówno przez nas, jak i naszych Zaufanych Partnerów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Akceptacja tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do nich klikając w zakładkę „Konfiguracja zgód”. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie poprzez usunięcie plików cookies z przeglądarki z danego urządzenia końcowego.

Zamknij
pixel