DARMOWA DOSTAWA NA WSZYSTKO! POZNAJ SZCZEGÓŁY >>> link

Elegancka czarna witryna do salonu - jak ją zaaranżować?

2023-05-20
Elegancka czarna witryna do salonu - jak ją zaaranżować?

Eleganckie witryny z przeszklonymi gablotami idealnie nadają się do przechowywania i eksponowania przedmiotów. Ich początki sięgają XVIII-wiecznej Francji i do dziś są obecne w niemal każdym eleganckim salonie. Witryny wykorzystuje się je jako biblioteczki, kredensy i barki oraz miejsca ekspozycji pamiątek i dekoracji.

Niezmienna funkcja witryny

Po raz pierwszy witryny pojawiły się na dworze Ludwika XVI i mimo upływu stuleci, funkcja eleganckiej witryny nie uległa zmianie. Nadal służy głównie do eksponowania szkła, porcelany i różnych drogocennych przedmiotów. Mimo, iż przeznaczenie tego salonowego mebla było takie same przez wieki, całkiem inaczej wygląda sprawa jego formy. Współczesne witryny do salonu w porównaniu z klasycystycznym pierwowzorem charakteryzują się lekką i prostą, a zarazem stylową formą. Najczęściej pozbawione bogatych zdobień i kutych detali nadal są przykładem funkcjonalnej i prostej elegancji. Coraz częściej też królują w naszych domach jako ponadczasowe eleganckie czarne witryny do salonu.

Podwójna funkcja witryny: schowek i ekspozycja

Popularne eleganckie czarne witryny do salonu składają się z dwóch części: zamkniętej i przeszklonej, nadającej pomieszczeniu ciepły, a jednocześnie ekskluzywny klimat. Budowa witryny łączy zalety przeszklonych półek, na których możesz ułożyć wszystkie przedmioty warte wyeksponowania oraz szafki, gdzie schowasz wszystko, co nie jest przeznaczone do publicznego pokazania. Ten funkcjonalny podział pozwala bez problemu zachować porządek w salonie. Za zamkniętymi drzwiczkami szafek mogą kryć się zarówno zapasowe ręczniki, ubrania czy zastawa stołowa, jak i cenna biżuteria. Natomiast przeszklenia eleganckiej czarnej witryny do salonu wprowadzają głębię, powiększają optycznie pomieszczenie i rozświetlają je.

Czarna witryna do salonu Dancan Artemisa

Co warto wyeksponować w witrynie?

Elegancka czarna witryna do salonu sama w sobie gustownie podkreśla urok wnętrza, ale jednocześnie zwraca uwagę na wyjątkowe dekoracje za oszklonymi półkami. Jeżeli zastanawiasz się co wyeksponować w witrynie, to odpowiedź jest prosta: przedmioty, które wyrażają osobowość domowników. Na półkach możesz ustawić ramki ze zdjęciami, pamiątki z podróży, kolekcję gustownych figurek czy oryginalne wazony. Za szybą eleganckiej czarnej witryny do salonu efektownie będzie wyglądać kolekcja książek, starych zegarków czy monet. Aby w pełni wyeksponować wybrane przedmioty, warto postawić na witryny z oświetleniem. Dyskretne światło podkreśli walory estetyczne prezentowanych przedmiotów i wieczorem nada pomieszczeniu przytulny klimat.

Czarne witryny do salonu w Onemarket - sprawdź ofertę i wybierz dobrze

Witryny do salonu mogą mieć różne rozmiary. W ofercie sklepu ONEMARKET znajdziesz witryny pasujące do wnętrz w praktycznie każdym stylu. Elegancka czarna witryna do salonu najlepiej spisze się w przestronnych wnętrzach. Idealnie wpasuje się w mieszkania loftowe i nowoczesne, a dzięki prostej formie bryły i elegancji czerni, doskonale będzie wyglądać zarówno w pomieszczeniu w stylu klasycznym, jak i w aranżacji glamour. Jeżeli decydujesz się na witrynę do wnętrza już zaaranżowanego, zwróć uwagę na to, aby z już królującą stylistyką zgadzały się uchwyty, nóżki oraz fronty mebla – szczegóły skutecznie podkreślające estetykę wnętrza.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel