Reprodukcję obrazu wydrukowaną cyfrowo na płótnie, naciągniętą na blejtramie, z zadrukowanymi bokami (co umożliwia powieszenie bez ramy), przygotowaną do zamontowania w ramie.
Informacje o oryginale:
Treść obrazu
Do niedawna obraz uważany był za dzieło nieznanego niemieckiego artysty z XIX wieku, nowsze badania wykazały jednak autorstwo Leonarda. Pozująca do obrazu modelka, według ustaleń badaczy, pochodziła z dynastii Sforzów, która w owym czasie otaczała artystę mecenatem.
30 stycznia 1998 na aukcji w nowojorskim domu aukcyjnym Christie's odbyła się licytacja obrazu Profil młodej dziewczyny w renesansowej sukni, który opisano jako pracę niemiecką z początku XIX wieku. Obraz nabyła prywatna galeria Kate Ganz na Manhattanie.
Jesienią 2007 obrazem zainteresował się Peter Silverman, który odkupił go od Kate Ganz. Zaprezentował go badaczowi malarstwa i biografii Leonarda da Vinci Martinowi Kempowi, który przypuszczał, że jest on dziełem tego artysty. Po pobraniu próbek drewna, welinu i materiału malarskiego okazało się, że obraz pochodzi z lat 1450–1600. Za pomocą analizy multispektralnej porównano parametry fizyczne i chemiczne obrazu z Mona Lisą i Damą z gronostajem, które wykazały kolejne zgodności. Studia źródeł historycznych pozwoliły na wysunięcie hipotezy, że namalowaną dziewczyną jest Bianca Sforza.
Ostatecznym dowodem na autorstwo Leonarda był fragment odcisku palca znaleziony na portrecie. Okazało się, że jest on identyczny z odciskiem środkowego palca lewej dłoni Leonarda znajdującym się na obrazie Święty Hieronim na pustyni.
Zdaniem Martina Kempa profilowy portret dziewczyny może pochodzić z wykonanego w 1490 r. egzemplarza dzieła La Sforziada, który znajduje się obecnie w zbiorach Biblioteki Narodowej w Warszawie. Rysunek stanowił integralną część księgi, dopóki nie został z niej wyjęty. Zidentyfikowano nawet miejsce w egzemplarzu La Sforziady, w którym oryginalnie znajdował się portret. Ekspertyzy potwierdziły, że podłożem wizerunku jest taki sam rodzaj papieru welinowego, z jakiego wykonano karty księgi, a ślady zszyć na usuniętym z La Sforziady portrecie odpowiadają zszyciom księgi.
Właścicielem bogato iluminowanego egzemplarza La Sforziady, pochodzącego z roku 1490, był Galeazzo Sanseverino, zięć i dowódca wojsk księcia Mediolanu Ludovica Sforzy. Księga opiewająca czyny mediolańskich Sforzów została zapewne podarowana narzeczonej Sanseverina Biance Sforzy jako prezent ślubny.
Namalowaną dziewczyną była najprawdopodobniej nieślubna córka księcia Mediolanu Ludovica Sforzy i jego kochanki Bernardiny de Corradis – Bianca Sforza, wydana za mąż za Galeazza Sanseverina, jednego z mecenasów Leonarda da Vinci. Pozująca do obrazu dziewczyna zmarła cztery miesiące po ślubie, być może ginąc z ręki skrytobójcy.
źr. wikipedia
Informacje techniczne:
Uwaga! Proporcje boków reprodukcji mogą się nieznacznie różnić od proporcji oryginału. Podawane wymiary ramy ozdobnej dotyczą jej wewnętrznej strony i są równe gabarytom blejtramu. Zewnętrzne wymiary zależne są od rodzaju listwy. Zdjęcia mają charakter poglądowy. W rzeczywistości walory obrazu mogą się nieznacznie różnić. Spowodowane jest to różnym wyświetlaniem kolorów przez monitory.
Atuty reprodukcji:
Ważne!
Logo Onemarket.pl na zdjęciu powyżej, służy tylko zabezpieczeniu fotografii w sklepie, ale na reprodukcji go nie będzie.
Szanowni Państwo,
Możecie zlecić nam oprawienie wybranej reprodukcji. Wystarczy, że wybierzecie Państwo wymiar ramy, który odpowiada wybranemu rozmiarowi obrazu. Zarówno ramy jak i reprodukcje można zamówić w czterech rozmiarach: 40, 60, 90, 120. Dodatkowo można wybrać wzór ramy z kilku modeli.
Ramę do obrazu znajdziesz i kupisz TUTAJ
![]() |
Wszystkie znajdujące się w serwisie znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością tychże firm. Wszelkie informacje na temat produktów w ofercie Internetowego sklepu onemarket.pl są zgodne z danymi katalogowymi producentów. Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
onemarket.pl © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Tworzenie stron Xann Internet Solutions