DARMOWA DOSTAWA NA WSZYSTKO! POZNAJ SZCZEGÓŁY >>> link
2023-07-11

Jak zaaranżować toaletkę z lustrem w małej sypialni

Toaletkę wymyślił mężczyzna - arbiter męskiej elegancji - dziś kojarzona jest jako prawdziwy kobiecy atrybut. Kiedyś toaletka z lustrem była symbolem luksusu, dziś to ponadczasowy uroczy mebel, dostępny w wielu odsłonach, w którym każda elegantka może przechować kosmetyki i biżuterię, i przy którym wykona swój codzienny makijaż.

Toaletka z lustrem - prawdziwie kobiecy zakątek

Gdyby poprosić każdą z pań, aby wskazała jeden mebel, który byłby dla niej nieodzowny, niewątpliwie byłaby nim toaletka z lustrem. Jest to nie tylko wyjątkowo uroczy i kobiecy atrybut, ale przede wszystkim niezwykle praktyczny element wyposażenia każdej sypialni. Zorganizowanie toaletki z lustrem w sypialni pozwala na uzyskanie własnej strefy relaksu po długim dniu, jak również niezbędnego miejsca przygotowania się przed wejściem w nowy dzień. Zwłaszcza, jeśli nie dysponujemy dużym metrażem, toaletka z lustrem w małej sypialni jest nie tylko ładnym, ale przede wszystkim funkcjonalnym meblem. Jak zatem zaaranżować toaletkę? Designerzy prześcigają się w pomysłach, aby sprostać oczekiwaniom współczesnych praktycznych kobiet, a jednocześnie nie utracić nic z magii tego specjalnego mebla, jakim jest toaletka z lustrem w małej sypialni.

Gdzie ustawić toaletkę z lustrem w sypialni?

Toaletka z lustrem przeznaczona jest przede wszystkim do wykonywania makijażu, dlatego ważne jest światło. Najlepiej, gdyby stanęła jak najbliżej okna, aby naturalnie oświetlać twarz. Jednak nie powinna stać przodem do okna, ponieważ światło odbijające się od lustra wpłynie niekorzystnie na komfort korzystania z niej. Jeśli będzie taka konieczność, aby użyć światła sztucznego, wówczas będzie musiała stać tam, gdzie mamy możliwość podłączenia się do instalacji elektrycznej albo gniazdka. Dzięki temu zapewnimy bezproblemowe korzystanie z suszarki, lokówki czy prostownicy. Najlepiej wybrać oświetlenie emitujące neutralne światło, czyli takie z zakresu 4000-5000 Kelwinów. Miejsce na toaletkę z lustrem w małej sypialni najlepiej zaaranżować pod ścianą. W ten sposób zajmie mniej miejsca, a w razie potrzeby ściana będzie stanowić oparcie dla lustra.

CZARNA NOWOCZESNA TOALETKA DANCAN EVA ZE SREBRNYM STELAŻEM

Jak wybierać toaletkę?

Toaletki różnią się od siebie stylem, wielkością blatu, rozlokowaniem i ilością szuflad a także wielkością lustra. Wybierając toaletkę z lustrem do małej sypialni, kierujmy się przede wszystkim własnymi gustem oraz stylem, w jakim urządzona jest nasza sypialnia. Przemyślmy także, jak wiele rzeczy chcemy przechowywać w toaletce. Czy będą to wyłącznie kosmetyki i akcesoria pielęgnacyjne czy także nasza biżuteria i zastanówmy się, jak dużo miejsca roboczego potrzebujemy. To powinno zadecydować o wymiarach blatu i ile szuflad będzie dla nas optymalne. Bardzo istotnym jest dokonanie pomiarów, tak aby mieć pewność, że nasza wymarzona toaletka zmieści się w sypialni. Wysokość blatu także będzie miała znaczenie dla naszego wzrostu, do tego dobierzmy do toaletki wygodny taboret lub krzesło.

Blat, lustro i światło

Nie ma jednego pomysłu na perfekcyjnie urządzoną toaletkę z lustrem w małej sypialni, ponieważ ile jest kobiet, tyle pomysłów na zaaranżowanie przestrzeni wokół niej. Flakoniki perfum lub pudełka na kosmetyki i biżuterię będą stanowiły naturalną ozdobę toaletki. Wśród propozycji projektantów na toaletkę z lustrem nie brakuje rozwiązań stylowych nawiązujących do eleganckiej epoki wiktoriańskiej, ale również propozycji nowoczesnych czy minimalistycznych, opartych na pięknie prostej formy. To, co łączy pomysły na toaletkę z lustrem, to aranżacje oparte na trzech podstawowych i niezbędnych elementach: ważny jest odpowiedniej wielkości blat, piękne lustro i dobre światło.

pixel